Pulibet173 Yeni Giriş Adresi

Pulibet173 Yeni Giriş Adresi

Pulibet173 Yeni Giriş Adresi ile oyunlara kaldığınız yerden devam edin. www.pulibet173.com yeni adres bilgisi olmuştur.

Türkiye’de ve dünyada spor müsabakaları içinde en çok akip edilen ve sevilen dal futbol. Futbol tarihi hakkında en çok kabul edilen hikaye, oyunun 12. yüzyılda İngiltere’de geliştirildiğini anlatıyor. Bu yüzyılda, futbolu andıran oyunlar İngiltere’deki çayırlarda ve yollarda oynandı. Tekmelemenin yanı sıra, oyun aynı zamanda yumruğuyla topu yumrukladı. Futbolun bu erken şekli aynı zamanda modern oyun tarzından çok daha sert ve şiddetliydi.

Futbol Hakkında

Futbolun öncülerinin önemli bir özelliği, oyunların çok sayıda insanı içermesi ve şehirlerdeki geniş alanlarda gerçekleşmesiydi. Bu oyunların saldırısı kasabada hasara ve bazen de ölüme neden olur. Bunlar, birkaç yüzyıl boyunca nihayet yasaklanan oyuna karşı yapılan ilanların sebepleri arasında olacaktır. Ancak futbol benzeri oyunlar 17. yüzyılda Londra sokaklarında tekrar ortaya çıkacaktı. 1835’te kazanım yasak olacaktı, ancak bu aşamada oyun devlet okullarında kuruldu.

Bununla birlikte, günümüz futbolunun özellikleri uygulamaya konana kadar uzun zaman aldı. Uzun zamandır futbol ve rugby arasında belirgin bir fark yoktu. Topun büyüklüğü, oyuncu sayısı ve maçın uzunluğu ile ilgili birçok farklılıklar vardı.

Oyun genellikle okullarda oynandı ve baskın okulların ikisi Rugby ve Eton’du. Rugby’de kurallar topu elleriyle alma imkanı ve bugün rugby olarak bilinen oyunun kökeni buradan geliyordu. Öte yandan Eton’da top yalnızca ayaklarla oynandı ve bu oyun modern futbolun yakın bir öncüsü olarak görülebilir. Rugby’deki oyun “koşu oyunu”, Eton’daki oyun ise “top sürme oyunu” olarak adlandırıldı.

Oyun için uygun kurallar oluşturma denemesi, 1848’de Cambridge’deki bir toplantıda yapıldı, ancak bazı kurallar sorularına nihai bir çözüm getirilemedi. Futbol tarihindeki bir başka önemli olay 1863’te, Londra’da ilk Futbol Birliğinin kurulduğu İngiltere’de meydana geldi. Topu elleriyle taşımanın yasak olduğuna karar verildi. Toplantı ayrıca topun büyüklüğü ve ağırlığının standardizasyonu ile sonuçlandı. Londra toplantısının bir sonucu, oyunun iki koda bölünmesiydi: bir dernek futbolu ve ragbi.

Ancak oyun uzun bir süre boyunca gelişmeye devam edecek ve kurallarla ilgili hala esneklik vardı. Birincisi, sahadaki oyuncu sayısı değişebilir. Takımların görünümünü ayırt etmek için kullanılan üniformalar da yoktu. Kapak giyen oyuncularda da yaygındı – başlık henüz oyunun bir parçası değildi.

Futbol dışında basketbol, voleybol, ragbi, tenis ve daha onlarca spor karşılaşması da Pulibet’te bulunuyor.

Spor Bahis ile Pulibet hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.